טיסה לירושלים

לנגוע בהיסטוריה מהשמיים

ירושלים מקודשת ליהדות, לנצרות ולאסלאם, עיר הבירה של מדינת ישראל, שוכנת בגובה 550-850 מטר ונמצאת על קו פרשת המים של הרי יהודה.

בשנת  1981 הוכרזה העיר העתיקה של ירושלים כאתר מורשת עולמית על ידי ארגון אונסק"ו.

בשל מיקומה הגאוגרפי וההיסטוריה העשירה של העיר יש הרבה מה לראות בפרספקטיבה מיוחדת של מבט הציפור.

כבר שמתקרבים לעיר בולט באופק הר ההרודיון. הורדוס שבנה את בית המקדש השני (אגב ניתן לטוס אתנו טיסה מדהימה בעקבות מפעלי הבניה של הורדוס) נחשב בעיני היהודים באותה תקופה כשליט אכזר. הוא פחד שיהרסו את קברו ולכן רצה להיקבר במקום מספיק רחוק מירושלים, אולם במקום הצופה אל העיר. אגב עפ"י הנצרות הורדוס הורה על הרג כל הילדים בבית לחם בשל הידיעה על לידתו של ישו.

ירושלים צילום בטיסה

כשטסים מעל ירושלים בולט על קו האופק ההרודיון ( מקום קבורתו של הורדוס ) וניתן להפליג אחורה בדמיון  2000 שנה לאותה תקופה.

בשל מיקומה הגאוגרפי של ירושלים ניתן לראות בטיסה חלק גדול מהרי יהודה ולדמיין את סיפורי התנ"ך שהתרחשו בחבל גאוגרפי זה.  

מנגד אפשר לראות את מדבר יהודה ים המלח והרי ירדן.

עם כניסתנו לעיר בולט גשר המיתרים ולאחר מכן ניתן לראות את הכנסת בית המשפט העליון ומוזאון ישראל – סמלי משטר ותרבות מרכזיים של המדינה. אגב חדי העין יבחינו בפנלים סולאריים על גג הכנסת שאולי מסמלים עתיד של טכנולוגיה ירוקה…

צמוד לכנסת שוכן עמק המצלבה והמנזר שבתוכו. עפ"י אמונת הנוצרים מקור העץ של הצלב של ישו בא מעמק זה.

בשלב זה נסתכל לכיוון העיר העתיקה, ניתן לראות במבט אחד את כל העיר העתיקה והר הצופים מאחוריה.

טיסה מעל ירושלים

כיפת הסלע בולטת למרחוק, לרגליה הכותל המערבי, עיר דוד. כנסיית הקבר שבה עפ"י האמונה הנוצרית נצלב ישו (וקם לתחייה), במרכז הרובע היהודי בולט בית הכנסת החורבה. כך נמשיך ליהנות מעוד אתרים רבים ומוכרים הנמצאים בעיר.

הטיסות לירושלים בדרך כלל יוצאות מראשון לציון או מתל אביב כך שבדרך ניתן ליהנות מקו הרקיע של גוש דן, מתצפית על הים התיכון , מאתרים הסטורים באזור לטרון ומהטיפוס לכיוון ירושלים דרך שער הגיא. כמובן שניתן להמריא מירושלים או מכל מקום אחר בארץ.